WATTROUTER у комбінації із сонячною системою потужністю 5кВт.

Основне обладнання встановлене на даному об’єкті:

– Панелі сонячні AmeriSolar 280 Вт – 20 шт.;

– Інвертор для сонячних батарей Growatt – 5,8 кВт;

– конструкції для кріплень фотоелектричних модулів;

– Шафа силова DC/AC із захисним та комутаційним обладнанням;

– Щит із контролером WATTROUTER.

 

Розумний контролер WATTROUTER використовується у сонячних системах, де не передбачено підключення до зеленого тарифу. У цій системі сонячна станція працює для компенсації власних потреб. Головною проблемою є той факт, що сонячна система виробляє енергію стабільно, а споживання будинку варіюється. Виходить, що існують енергетичні надлишки від сонячної станції та за умовчанням. Ці надлишки визначаються односпрямованим лічильником як спожита енергія. Іншими словами, ви платите за електроенергію, що виробила ваша куплена станція.

У таких випадках є вихід – це застосування даного контролера. Він перенаправляє надлишки енергії до енергетичних акумуляторів, таких як бойлер, нагрівачі басейнів. Як варіант через WATTrouter можна підключати до мережі різні зарядні пристрої акумуляторних батарей; запаси в електричних акумуляторах надлишки потім можуть бути використані в темний час доби для живлення освітлення, телевізорів, комп’ютерів та іншого побутового навантаження.

WattRouter складається з 2 функціональних частин: датчика струму та контролера. Датчик струму визначає величину та напрямок змінного струму, що йде через ваш лічильник. Контролер визначає напрямок передачі енергії – споживання або генерація – і, якщо виявляє, що в даний момент є надлишки енергії, підключається другорядне навантаження. Можна програмувати алгоритм роботи та підключення цього навантаження. Контролер завжди намагатиметься запобігти передачі енергії в мережу. Також можна тримати споживання або генерацію на певному заданому рівні.

Як акумулюючу теплову ємність був використаний накопичувач 300 літрів.

У якому для гарячої води було встановлено два тени потужністю 2 кВт.

Разом 4 кВт (підключено 2 тени).

У режимі зими мережева станція покриває потреби будинку, утилізує практично 80% енергії сонця, коли споживання будинку немає, включаються тіни та утилізують всю енергію сонця.

Інтерфейс програми WATTROUTER:

Варто зазначити, включення та вимкнення цього навантаження може програмуватися контролером за розкладом, або за наявності надлишків електроенергії від джерел. У нашому випадку надлишки енергії від сонячних батарей живлять бойлер у денний час. Робить це з високою точністю та швидкодією. Бойлер приєднується до симісторного виходу або через зовнішнє реле. У цьому випадку можна заощаджувати енергію, яка б споживалася з мережі у вечірній час.